Hotel ***


Zieleniec
to znany w Polsce ośrodek sportów zimowych położony na stokach Serlicha i Zielonego Garbu w Górach Orlickich i chociaż dzisiaj kojarzy się przede wszystkim z narciarstwem zjazdowym to jego początki sięgają XVIII w. Ze słynnych osobistości, które odwiedziły tę niewielką osadę warto wymienić Johna Quincy Adamsa, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych, kompozytora - Fryderyka Chopin oraz Św. Edytę Stein. Wielkim propagatorem czynnego wypoczynku w Zieleńcu był Heinrich Rübartsch, który samodzielnie zbudował 16-metrową wieżę widokową na szczycie Orlicy i najprawdopodobniej pierwszy na Ziemi Kłodzkiej pozostawił ślady nart.

Nieopodal Dusznik - w Podgórzu znajduje się jeszcze jeden niewielki ośrodek narciarski z dwoma wyciągami narciarskimi: jeden na Przyjacielską Kopę z systemem sztucznego naśnieżania i oświetleniem, drugi na Sołtysią Kopę (dł. 760 m).

Jest to teren o dużych walorach krajobrazowych i doskonałych warunkach mikroklimatycznych. Przez cały rok można skorzystać z oferty pobliskiej stanicy konnej i pobrać lekcje jazdy konnej, bądź wybrać się na dłuższą przejażdżkę, a zimą oczywiście dodatkową atrakcją są kuligi z pochodniami i ogniskiem.

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie w Dusznikach Zdroju odbywają się dla upamiętnienia charytatywnych recitali Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju w 1826 roku. Są najstarszym festiwalem w Polsce, największym festiwalem chopinowskim na świecie.

Zapraszany od lipca 2012 gości z Polski i z zagranicy do nowego Hotelu ***
Powrót do strony głównej
statystyka